За даними Генпрокуратури та Держстату, щороку в нашій державі майже 2,5 тисячі дітей намагаються накласти на себе руки. Причиною 40% самогубств є булінг, який здійснюється над дитиною у школі. Це тривожні цифри, особливо в той час, коли Україна переживає конфлікт,унаслідок якого 1,6 мільйона людей (з них 220 тисяч дітей) стали внутрішньо переміщеними особами.
Тому, зважаючи на вказані вище факти й обставини, варто посилити профілактичну роботу з попередження насильства щодо дітей у закладах освіти. Зокрема, це стосується таких його проявів, як булінг, мобінг, кібербулінг.
Досить важливим є запровадження в практику роботи класного керівника антибулінгових програм, з якими можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України, перейшовши за посиланням https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibuling.
Такий системний підхід має посприяти створенню середовища, де зменшується ймовірність виникнення насильницьких стосунків між учасниками освітнього процесу і підвищується здатність ефективно запобігати конфліктним ситуаціям, конструктивно реагувати на них.
Буклет щодо подолання булінгу від Міністерства юстиції України